inne formy

IV Zbiórka Ruchu

Tour de harcerstwo

6-8 marca 2020 r.

Lipowiec / Górki Wielkie

To niezwykła podróż dla uczestników naszej corocznej zbiórki ruchu. Podróż w czasie bo poznajemy Górki Wielkie, Bucze -  miejsca przepełnione historią, niesamowitą atmosferą. Gdy tam się jest łatwo poczuć skalę i klasę ZHP czasów międzywojnia. Po tych ścieżkach chodzili nasi wielcy poprzednicy: Rudy, Alek, Zośka… Aleksander Kamiński, Józefina Łapińska, Ewa Grodecka…

Tour de harcerstwo 13-17 lipca 2018 r.

Ukraina - Polska

Co to był za wyjazd! Chyba sami się nie spodziewaliśmy wszystkiego co nas spotka. Na rowerową przygodę zdecydowało się 7 osób, z różnym doświadczeniem rowerowym - no większość z nas trudno się równać z Anią, Robertem i Zbyszkiem, którzy na rowerach się chyba urodzili. Jednak poza wymiarem wyczynu fizycznego ten wyjazd miał olbrzymi wymiar sentymentalny. Sięgnęliśmy źródeł historii harcerstwa, a było to tak...

Z błękitnym niebem!

Biwak Puszczański “Z błękitnym niebem!”

11-13 maja 2018r.

Bolimów

 

Taki biwak* powinien zdarzać się często każdej drużynie! Napełniony prostotą i naturalnością wygodnego leśnego bytowania. Nauka planowania miejsca biwakowego oraz obozowiska drużyny, budowa miejsc zastępów, stworzenie wspólnej przestrzeni drużyny. Wszystko podsumowane podczas długich wieczornych rozmów przy ogniu. Wszystko wzmacniała siła wzajemności oddziaływań biwakowej drużyny, którą tworzyli instruktorzy ...

Z czekanem w ręce

III 2018​ Tatry, Zakopane

Pierwsze przedsięwzięcie programowe ruchu w 2018 r. Wyczerpująca, emocjonująca wyprawa w Tatry z doświadczonym, wręcz legendarnym instruktorem Janem Muskatem. 

Piekielny mróz, wysiłek, nowe doświadczenia, wspinaczka, raki, czekan - czego chcieć więcej. 

II Ogólnopolska Zbiórka Ruchu

I 2018, Zalesie Górne

Dwa intensywne dni. Dom w lesie. Rodzinna atmosfera. Około 40 instruktorów z całej Polski tworzy plany Ruchu „Ręka Metody” na nadchodzący rok. Nie brakuje sporów o to co jest największym wyzwaniem harcerstwa, czym jest dobre kształcenie. Drążymy i planujemy.

I Kąpiel Metodyczna

VIII 2017, Tatry, Dolina Strążyska

Biwak dla instruktorów wszystkich organizacji oraz drużynowych z otwartą próbą przewodnikowską.

Łączyliśmy przyjemne z pożytecznym – chwyciliśmy ostatni powiew lata w Tatrach i zanurzyliśmy się w metodzie harcerskiej.

Leśniczówka III KKK

 

XI 2016, Stanica „Buczyna” k. Krotoszyna

Miejsce ścierania się pomysłów i realizacji zadań III KKK RM przeradza się w miejsce bardzo szerokiej dyskusji instruktorskiej. Rozmawiamy o kształceniu, zmianach, tym jak rozumiemy wsparcie kształceniowców, w wirze debaty powstają nasze propozycje zmian. Chcemy mieć wpływ na nasz Związek, to obowiązek instruktora. Oczywiście siadamy też w kręgu, są pieśni i ciepło ogniska. 

I Ogólnopolska Zbiórka Ruchu

I 2017, Zalesie Górne

Zbiórka kilkunastu osób, które poczuły więź z ideą KKK „Ręka Metody” odbyła się w Zalesiu Górnym. Główne pytania jakie postawiliśmy sobie przed spotkaniem, brzmiało jak wykorzystać potencjał Ręki Metody, jak wdrażać w życie ideę kształcenia metodą, jak wspierać absolwentów kursów, co zrobić by dalej pracować zespołem zjednoczonym wokół idei. Odpowiedź była jedna - Ruch Programowo-Metodyczny „Ręka Metody”. 

Związek Harcerstwa Polskiego

RPM „Ręka Metody”

Trzymaj rękę na pulsie - wchodź na naszą stronę.