top of page

dołącz do nas

Chciałbyś spojrzeć głębiej? Dotknąć sedna? Odkryć istotę mocy oddziaływania metody harcerskiej?

W praktyce, przeżywając każde działanie?
Takie pytania stawiamy od początku uczestnikom wszystkich naszych kursów. Razem wyruszamy w instruktorską podróż przez tajniki metody harcerskiej, tworząc kursy oparte na uczeniu w działaniu, aktywnym przeżywaniu, harcerskiej przygodzie, oparte na stawianiu wyzwań i świadomej refleksji nad tym, czym jest harcerstwo i jak sprawić, by rozwijało się w naszych środowiskach jak najlepiej.

Szukając odpowiedzi na te pytania, udało nam się zbudować wspólnotę instruktorów, których łączy podobny punkt widzenia – przekonanie, że to świadome i pełne stosowanie metody harcerskiej jest kluczem do dobrego harcerstwa. Bo choć jesteśmy z różnych środowisk i różne (często bardzo różne) są nasze doświadczenia, a czasem także wizje działania ZHP, łączy nas wspólne rozumienie tego, co jest istotą harcerstwa.

 

Jeśli te idee są Ci bliskie – dołącz do nas. Jesteśmy przekonani, że wśród wielu form działania Ruchu znajdziesz tą idealną dla siebie.

Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do RPM „Ręka Metody”, po prostu napisz do nas na adres rekametody@zhp.pl lub skorzystaj z poniższego formularza.  

Dla zdecydowanych, zamieszczamy wzór deklaracji członkowskiej.

A jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej – również śmiało skontaktuj się z nami poprzez poniższy formularz.

Pozwól się dotknąć Ręce Metody! Spotkajmy się na szlaku!

Jeśli chcesz przystąpić do ruchu w treść wiadomości wpisz:

Po zapoznaniu się z Konstytucją RPM "Ręka Metody"  deklaruję chęć przystąpienia do Ogólnopolskiego Ruchu Programowo - Metodycznego "Ręka Metody". Identyfikuję się z celami Ruchu i chcę brać udział w wybranych działaniach Ruchu.

Dziękujemy! Wiadomość wysłana.

bottom of page