top of page
  • Zdjęcie autoraMargarett A

Instruktorski Kalendarz Adwentowy 12 grudnia 2020Temu,

który zauroczony górami musiał je porzucić dla Spraw większych niż chleb i który mówił dziękując Bogu na zakończenie Drugiej Pielgrzymki: "Mogłem w dniu dzisiejszym spojrzeć z bliska na Tatry i odetchnąć świeżym powietrzem mojej młodości".

Mistyka gór, Roman E.Rogowski


Dzisiaj rano wyruszyłam z Głodowki na Rusinową Polanę. Na niebie księżyc oświetlał stoki gór. Idąc ośnieżoną drogą patrzyłam z zachwytem na światło dnia zmieniające krajobraz. Ciemność ustępowała miejsca dniu. Świat stawał się przyjazny i zachwycający.

Na góry można patrzeć bez końca. Przypominają o tym, że są na tym świecie sprawy stałe i niezmienne. Groźne i pełne dostojności. Fundamentalne, zawsze tam gdzie możemy je znaleźć.


Patrzę dziś na szczyty Tatr, gdy już zapada noc. Wedruję lasem do przyjaciół. Nie ma we mnie lęku przed drogą nieznaną. W Tatrach nie tylko góry są stałe.

Przyjaźń i braterstwo w harcerstwie też są stałe. Tam gdzie są ludzie, dla których warto iść dalej, gdzie istnieją wartości i zasady niezmienne jak góry. Wspomnienia, dzięki którym można wrócić do drogowskazów kiedy zgubimy drogi.

I odnaleźć Światło, które nigdy nie zgaśnie."Pokrzepcie ręce osłabłe, wzmocnijcie kolana omdlałe! Powiedzcie małodusznym: "Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto pomsta; przychodzi Boża odpłata; On sam przychodzi, aby was zbawić. (...) Będzie tam droga czysta, którą nazwą Drogą Świętą. Nie przejdzie nią nieczysty, gdy odbywa podróż, i głupi nie będą się tam wałęsać." (Z Księgi Izajasza)

hm. Jolanta Łaba

12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page