top of page
  • Zdjęcie autoraMargarett A

Instruktorski Kalendarz Adwentowy - 24 grudnia 2020
Na dobranoc....

Na dobry świąteczny czas...


"Świt w Betlejem. Ostatni pielgrzym odszedł, a gwiazda zniknęła. Najświętsza Maryja Panna spoglądała z czułością na śpiące Dzieciątko.

Skrzypiąc, powoli otworzyły się stare drzwi stajenki. Wydawało się, że to raczej podmuch wiatru je uchylił, a nie czyjaś ręka. Na progu ukazała się stara kobieta w łachmanach. Maryja wzdrygnęła się, jakby ujrzała jakąś złą wróżkę. Jezus spał nadal. Osiołek i wół skubały siano ze żłobu; zwierzęta nie spojrzały nawet na przybyłą.

Maryja przypatrywała się jej. Każdy krok nieznajomej wydawał się długi niczym wiek. Staruszka zbliżała się do żłóbka, wreszcie do niego dotarła. Dzieciątko Jezus otworzyło nagle oczy i Maryja zdziwiła się, gdyż w oczach dziecka i kobiety ujrzała to samo światło nadziei.

Staruszka pochyliła się nad Dzieciątkiem. Maryja wstrzymała oddech. Przybyła poszperała, szukając czegoś w swych łachmanach. Wydawało się, że potrzebuje całych wieków, by coś znaleźć. Maryja nadal spoglądała na nią z niepokojem.

Wreszcie, po bardzo długim czasie, staruszka wyciągnęła przedmiot, który był jednak ukryty w jej dłoni, i dała Dzieciątku. Po wszystkich darach pasterzy i Mędrców, czym mógł być ten tajemniczy dar?

Maryja widziała jedynie plecy staruszki pochylonej nad zaimprowizowana kołyską Jezusa.

Potem staruszka wyprostowała się, jakby uwolniona od ogromnego ciężaru, który ją przygniatał do ziemi.

Ramiona uniosły się , głowa wyprostowała i dotykała prawie sklepienia, jej oblicze w cudowny sposób odmłodniało, a włosy stały się miękkie i lśniące niczym jedwab.

Gdy oddaliła się od żłóbka, by zniknąć w ciemności, z której wyszła, Maryja mogła wreszcie zobaczyć tajemniczy dar.

W rączkach Jezusa widniało czerwone jabłko.

Tą kobietą była Ewa - pierwsza kobieta, matka żyjących - która podała Mesjaszowi owoc pierwszego grzechu. Teraz, z Jezusem, narodziło się nowe Stworzenie.

I wszystko mogło rozpocząć się na nowo.


/ Bruno Ferrero/


Dobrych Świąt Wam życzymy... rodzinnych, radosnych, pełnych optymizmu i nadziei.


hm. Margarett Antonik

hm. Jolanta Łaba

hm. Elżbieta Noga

hm. Marian Antonik26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page