top of page

aktualności

POMYŚL O TYM

“Im mizerniejszy poziom duchowy, bezbarwniejsze moralne oblicze, większa troska o własny spokój i wygodę, tym więcej zakazów i nakazów, dyktowanych pozorną troską o dobro dziecka.”

 

Janusz Korczak

MIĘDZY CISZĄ

A NADZIEJĄ

To nasze zaproszenie do wspólnej wędrówki w głąb siebie i poszukiwanie odpowiedzi na pytania o świat wartości w którym żyjemy i w którym chcemy żyć. To szansa na pogłębienie własnego rozwoju duchowego i odnalezienie właściwej ścieżki życia. To medytacja w ruchu.

DO CZYTANIA

W czym tkwi siła metody harcerskiej? Czy trener to to samo co instruktor? Czy metoda jest przestarzała czy awangardowa? Jak dobrze zaplanować działanie drużyny na bazie prób na stopnie? Jak powinna działać obrzędowość? Jaką książkę harcerską warto przeczytać? Te i inne teksty czytaj na naszym blogu.

ZOBACZ JAKIE FAJNE RZECZY ROBIMY!

Ręka Metody to kursy, warsztaty, teksty, wspólne wędrówki a przede wszystkim Ruch. Zobacz jakie fajne rzeczy robimy...poczytaj jak było by wybrać to co dla Ciebie może być ciekawe w nadchodzącym roku.

ZOBACZ JAK BYŁO NA V KURSIE PODHARCMISTRZOWSKIM

To już piąty kurs podharcmistrzowski Ręki Metody. Wzorem Szkoły za lasem kurs z mocnym naciskiem na metodę harcerską. 

POMYŚL O TYM

"Nie bierz życia zbyt se­rio - ale czyń zaw­sze naj­lep­szy użytek z te­go, co posiadasz". 

Robert Baden-Powell

ZAINSPIRUJ SIĘ

W Waszym hufcu lub chorągwi dostrzegacie potrzebę warsztatów i chętnie zaprosicie instruktorów, którzy z Wami i dla Was poprowadzą warsztaty?
Zobaczcie co to HUL-taj!

NAPISALI O NAS

Zakończyliśmy I Kurs Podharcmistrzowski „Ręki Metody”. Zgłosiło się ponad 40 instruktorów. Jesienią kolejny nasz kurs a teraz przeczytaj jak było na pierwszym kursie podharcmistrzowskim "Ręki Metody"

bottom of page