top of page

wsparcie hufców

Najważniejszym zadaniem hufca jest wspieranie drużynowych tak, by ich drużyny działały jak najlepiej. Co to znaczy jak najlepiej? By były skuteczne wychowawczo czyli swoim działaniem by zbliżały zuchy, harcerki i harcerzy oraz wędrowniczki i wędrowników do ideału zawartego w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim. Jest to możliwe bo dostaliśmy do ręki genialny i wyprzedzający o epokę swoją nowoczesnością przepis na skuteczny i prosty sposób działania czyli metodę harcerską. A do tego harcerstwo daje nam podpowiedzi jak tworzyć atrakcyjny, stale udoskonalany program. Chcemy Wam pomóc w tej drodze do mistrzostwa działających u Was drużyn. Zapraszamy na nasze Kursy Kadry Kształcącej, Kursy Podharcmistrzowskie i formy dla harcmistrzów - znajdziecie je w zakładce „działania”. Ale poza tym zapraszamy Was do programu wsparcia hufców prowadzonego wspólnie z Waszymi chorągwiami i kierowanym też bezpośrednio do hufców. Tu trzy nasze propozycje dzięki którym wzmocnicie pracę z drużynowymi. Zapraszamy!

DRUŻYNOWI I KOMENDA

 

NA KĄPIEL METODYCZNĄ

Przyjedźcie wspólnie z drużynowymi na biwak pod Giewontem. Wy wyjedziecie z pomysłem na program hufca, oni z pomysłem na program drużyny. A wszystko w pięknej scenerii Tatr w doborowym instruktorskim towarzystwie. Wsparcie i motywacja oraz przestrzeń dla rozwijania Waszej wspólnoty - w zasięgu ręki!

HUL-taj

 

CZYLI HARCERSKI UNIWERSYTET LATAJĄCY

Kilkanaście różnych warsztatów robionych na zamówienie hufcowych i międzyhufcowych zespołów kadry kształcącej. Robionych wspólnie z Wami. Z radością wspieramy gdy jest taka potrzeba.

 

WSPARCIE DRUŻYN

 

W RUCHU DRUŻYN

To jakość drużyn świadczy o jakości harcerstwa. Wiemy jakie mamy dane statystyczne w całej organizacji, Wy najlepiej wiecie z czym macie problem. Dlatego by wyjść na przeciw hufcom, które chcą efektywnie wzmacniać swoje drużyny wspieramy namiestników i drużynowych drużyn drużynowych w pełnieniu tej ważnej instruktorskiej służby.

 

bottom of page