top of page
  • Zdjęcie autoraMargarett A

Instruktorski Kalendarz Adwentowy - 3 grudnia 2020Wiara.

Adwent to czas, kiedy możemy też zadawać sobie pytania te najważniejsze: o sens życia, to czy wierzymy i właściwe dokąd dryfujemy w życiu. To fascynujące, że człowiek zazwyczaj zadaje sobie takie pytania, lub zwraca się w stronę Boga dopiero wtedy kiedy jest już pod ścianą, kiedy nie widzi innego wyjścia. Zazwyczaj towarzyszy mu wówczas rozpacz, bezsilność, zagubienie.

Tajemnica życia – i znalezienie odpowiedzi na pytanie: Czym to życie dla nas jest, jaka jest nasza prawda? W co wierzymy lub nie wierzymy? Co nadaje nam sens?


Kiedy przemierzam tak od kilku dni drogę na Rusinową Polanę, często w mojej głowie pojawia się pytanie, a może wątpliwość: Co z moją wiarą? Jaka ona jest dzisiaj? I skąd czerpię siłę i inspirację do tego, żeby wciąż powtarzać za Tertulianem:


Credo quia absurdum.

„Zawsze fascynowała mnie tajemnica życia – mówił.- I pragnąłem ją zgłębić. Bez wahania ruszałem w drogę, jeśli tylko doszły mnie słuchy, że istnieje ktoś, kto wie coś na ten temat. Byłem w Indiach i w Egipcie. Poznałem mistrzów magii i medytacji. Obcowałem z alchemikami i kapłanami. I w końcu odkryłem, to czego od dawna poszukiwałem: prawda jest zawsze tam, gdzie istnieje wiara.

Ponownie rozejrzałem się wokół siebie. Widziałem kościół, wysłużone kamienie, tylekroć niszczone i kładzione wciąż na nowo. Co skłoniło człowieka, by pracował bez wytchnienia, przy odbudowie tek maleńkiej świątyni, w miejscu oddalonym od świat, w załomku wysokich gór?"


Wiara

"Buddyści mieli racje, Hindusi mieli rację, Indianie mieli racje. Ilekroć człowiek z czystym sercem podąży drogą wiary, zawsze mu się uda połączyć z Bogiem i czynić cuda. Ale sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze dokonać wyboru”. (P. Cohelo)


Życzę Wam owocnych poszukiwań.

hm Marian Antonik

70 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page