top of page

VII KKK „Ręka Metody”


Ręka Metody dotyka już również przyszłych podharcmistów, bo oto za nami pierwszy tego typu kurs - i (dzięki zaobserwowanym już efektom oraz ogromnemu zainteresowaniu) już widzimy, że z pewnością nie ostatni. Oto bowiem 37 instruktorów postanowiło w długi weekend majowy (1-6.05) zostawić wszystko, wziąć plecak i udać się... na prawdziwą wyspę!

Śpiewać w rytm każdy może

Śpiewać w rytm każdy może

Razem z kadrą kursu - na czele z Komendantem hm. Marianem Antonikiem - 5 kursowych zastępów biwakowało na wyspie na Stawie Sangów na Opolszczyźnie, która po raz kolejny stała się pionierem w kursach prowadzonych Ręką Metody. Kadrę stanowili instruktorzy Choragwi Opolskiej - hm. Marian Antonik, hm. Magdalena Lenartowicz, hm. Anna Andrzejewska, hm. Łukasz Czarnecki, phm. Grzegorz Krzysków oraz instruktorzy RPM "Ręka Metody" - phm. Margarett Antonik, phm. Michał Biały i phm. Krzysztof Sobczyk. 

 

Kurs podharcmistrzowski „Ręka Metody” był kursem formacyjnym, opartym na idei stopnia podharcmistrza, którego najważniejszym zadaniem było przekazanie treści kursowych za pomocą form, które pozwoliły na ich przeżycie i dogłębną analizę. Uczestnicy kursu sami odkrywali treści kursowe i budowali zgodnie z ideą stopnia podharcmistrza swoje umiejętności i wiedzę, przekonania, postawę. Kurs kładł nacisk na dobrze zbudowany program, wyjście od ideału wychowawczego i działanie zgodnie z metodą w każdym działaniu kursowej drużyny.

hm. Ania Andrzejewska

bottom of page