top of page

V KKK Ręka Metody

14-18 czerwca i 13-15 października 2017 r.

Pierwszy biwak odbył się na urokliwej wyspie na Pilicy, razem żyliśmy, spaliśmy w tipi i gotowaliśmy. Choć przede wszystkim spotkaliśmy się by wspólnie przeżyć działanie metody, na własnej skórze doświadczyć tego co pozwoli nam lepiej kształcić. Kolejny biwak odbył się w Jaktorowie, a jego najważniejszym elementem była organizacja warsztatów dla drużynowych i przybocznych, które pozwoliły im lepiej zrozumieć stopniowanie trudności i system małych grup. Uczestnicy i kadra kursu wspólnie przeżyli przygodę ucząc się od siebie. Po raz kolejny dowiedliśmy wszyscy, że używanie metody wystarczy by wspólnie doświadczyć czegoś ważnego, budujące naszą tożsamość jako instruktorów ruchu harcerskiego, kształceniowców.

komendantka: hm. Agnieszka Rytel,

kadra: hm. Anna Cichosz, hm. Katarzyna Kurowska, hm. Justyna Świstek, hm. Aleksandra Ziółek, hm. Magdalena Żurawska, hm. Kamil Makos. 

Kurs Chorągwi Łódzkiej i Chorągwi Mazowieckiej

Wiele środowisk niestety odeszło od idei metody harcerskiej i puszczaństwa, co rozmiękcza i spłyca nasz związek. Jestem bardzo zadowolony, że wziąłem udział w Kursie Kadry Kształcącej "Ręka Metody", który pozwolił mi nie tylko nauczyć się pracy w kształceniu, ale prawdziwie doświadczyć metody harcerskiej (...).
Piotrek
 
Jestem naładowana pozytywną energią, chcę dużo zmienić, chcę działać! Chcę namówić wszystkich moich znajomych instruktorów, aby przeżyli taki kurs (nawet już 2 mi się udało).
Ada
 
Łatwo jest mówić, to zawsze wydaje się oczywiste, że kurs powinien być przeżyciowy, jednak tylko wtedy kiedy poczujemy to na własnej skórze - dobrze to zrozumiemy. Ja teraz głęboko w to uwierzyłam, chcę by kształceni przeze mnie instruktorzy mogli sami głęboko zanurzyć się w metodzie - poznać, zrozumieć, pokochać - głęboko uwierzyć. 
Anna

16
07
11
02
10
08(2)
09
14
15
06
10a
03
12
bottom of page