top of page

Informacje

Współorganizacja: Komenda Chorągwi Stołecznej ZHP

Partnerzy Kąpieli: Chorągiew Stołeczna ZHP im. Bohaterów Warszawy,

Chorągiew Kujawsko - Pomorska ZHP

 

Kiedy:

Kąpiel Metodyczna

Start: piątek 28.08.2020 godzina 11.00. Przyjazd od 9.00 do 10.30

Zakończenie: niedziela  30.08.2020 godzina 16.00. 

I mamy nadzieję, że tak jak w zeszłym roku wszyscy zostaniemy do końca ☺

 

Warsztaty z obozownictwa - Przed Kąpielą Metodyczną w poszczególnych podobozach odbędą się warsztaty "Obozownictwo w praktyce". Tylko dla uczestników Kąpieli Metodycznej. Liczba miejsc ograniczona.

Termin rozpoczęcia: czwartek 27 sierpnia godz . 11.00. Przyjazd uczestników: 9.00 - 10.00. Termin zakończenia: piątek 28 sierpnia godz .10.00

 

Gdzie: Las nad jeziorem Białym, wieś Biała k. Tucholi tereny bazy Hufca ZHP Tuchola

 

Dla kogo: Trzon kadry drużyn: drużynowi i ich przyboczni, komendy szczepów, komendy hufców

Przyboczni, którzy nie ukończyli 18 lat a ukończyli 16 lat mogą wziąć udział w Kąpieli Metodycznej, o ile przyjadą pod opieką odpowiedzialnej osoby pełnoletniej – np. drużynowego. Patrz regulamin Kąpieli.

 

W Kąpieli Metodycznej nie mogą brać udziału przyboczni bez drużynowych, ale mogą brać udział drużynowi bez przybocznych, komendy szczepów i hufców w niepełnym składzie. Zalecamy jednak przyjazd w możliwie pełnym składzie. Polecamy gorąco przyjazd komend hufców z komendami szczepów oraz drużynowymi z przybocznymi.

 

Zgłoszenia: do 27 lipca. Ze względów organizacyjnych liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń wraz z terminowymi wpłatami (14 dni od zgłoszenia).
W tym roku zgłaszamy się całymi patrolami (osobny patrol to kadra drużyny, osobny komenda szczepu, osobny komenda hufca).

Koszt:
Składka zadaniowa za udział w IV Kąpieli Metodycznej wynosi w odniesieniu do jednego uczestnika w patrolu wynosi: 

  1. 130 zł podstawowa składka zadaniowa

  2. 150 zł podstawowa składka zadaniowa rozszerzona o jedną zamówioną koszulkę

  3. 170 zł podstawowa składka zadaniowa rozszerzona o dwie zamówione koszulki

  4. 20 zł dodatkowa składka zadaniowa za udział w warsztatach z obozownictwa

Na Kąpieli Metodycznej nosimy naprzemiennie mundury i koszulki Ręki Metody, w związku z tym warto mieć dwie takie koszulki. Jedna jest obowiązkowa. Staramy się jednak promować postawę świadomego konsumenta, więc jeśli masz już koszulkę Ręki Metody z innej formy - nie musisz kupować kolejnej! Liczbę oraz rozmiary potrzebnych koszulek zgłaszajcie poprzez formularz rejestracyjny.
 

 

Warsztaty towarzyszące: Obozownictwo w praktyce.

Warsztaty z budowania infrastruktury dla obozu  drużyny – m.in. organizacja obozowiska, budowa pieca, zaplecza sanitarnego i kuchennego. Najlepszy sposób na przygotowanie się do biwaków drużyn i przyszłorocznego obozu.

Koszt warsztatów: 20 zł – tylko dla członków Kąpieli. Liczba miejsc w każdym obozowisku ograniczona.

Termin: Start: czwartek 27.08.2020 godzina 11.00. Przyjazd od 10.00

Zakończenie: piątek 28.08.2020 godzina 10.00


 

Komendantka Kąpieli: hm. Jola Kreczmańska – Przewodnicząca RPM „Ręka Metody”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jolanta_Kreczma%C5%84ska

 

Bezpieczeństwo i regulamin kąpieli: 

 

Regulamin kąpieli oraz warunki organizacyjne ze względu na konieczność dostosowywania do aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju mogą ulec zmianie. Uważamy, że na tym też polega elastyczność i odpowiedzialność w takiej sytuacji.

Minimum 7 dni przed wyjazdem na Kąpiel Metodyczną wszyscy uczestnicy otrzymają aktualne  zasady bezpieczeństwa i będą zobowiązani do ich bezwzględnego przestrzegania. Uważamy, że ten rok jest sprawdzianem naszej odpowiedzialności, ale i elastyczności, zdyscyplinowania, szacunku dla potrzeb innych – o to także chodzi w naszych instruktorskich wyzwaniach. Wówczas dostaniecie też wskazówki organizacyjne.

W czasie Kąpieli będziemy przestrzegać aktualnie obowiązujących przepisów państwowych i ZHP ale też wprowadzimy własne rozwiązania, które mamy nadzieję zwiększą poczucie bezpieczeństwa i odpowiedzialnego uczestnictwa nas wszystkich. 

Niezależnie od tego ile osób weźmie udział w Kąpieli, na miejscu bezpośrednio spotkacie nie więcej niż 30 z nich. Zadbamy o to by praca odbywała się w małych podobozach (20-30 osób) i by uczestnicy biwaku nie spotykali się ze sobą. Ta sama zasada będzie dotyczyła kadry. Założenie jest takie, że nie mamy odpraw wspólnych, ani spotkań. 

Będziemy działać zgodnie z zaleceniami dla obozów do 50 osób np. gotować samemu (choć to akurat robilibyśmy także bez wirusa). 

Zapewniamy wszystkim uczestnikom jednorazowe maseczki - które będziemy nosić w sytuacji kiedy trudno jest utrzymać dystans społeczny. Przygotujemy także płyny do dezynfekcji rąk. 

Wszyscy uczestnicy będą zobowiązani podpisać oświadczenia o świadomości ryzyka oraz inne dokumenty wynikające z przepisów HAL. (Osoby niepełnoletnie dokumenty muszą mieć podpisane przez opiekunów). 

Przygotowane zostaną także sugestie dotyczące bezpiecznego przyjazdu na biwak. 

104076295_1359509874232148_4130510034479
bottom of page