top of page

Gdy prowadzisz szczep...

… zanurz się w metodzie!


Przyjedź na tegoroczną Kąpiel razem z ekipą komendy szczepu. Zyskacie inspirację do działania, naładujecie harcerskie akumulatory nową energią, a przede wszystkim dowiecie się, jak zbudować taki program Waszego szczepu, który wychodząc od celu będzie wychowywał, uczył i zachwycał, a przede wszystkim wspierał działania wszystkich jednostek i instruktorów pracujących w szczepie.

Tegoroczny model Kąpieli pozwoli Wam nie tylko na pracę we własnym gronie, pod opieką doświadczonej i chętnej do pomocy kadry, ale też na wymianę myśli i doświadczeń w gronie innych komend szczepów oraz w gronie innych uczestników z Waszego środowiska (hufca).


Jeśli planujesz przyjazd na Kąpiel, zachęć do udziału także drużynowych  szczepu oraz komendę swojego hufca.

Zgłoś się, jako patrol komendy szczepu, wypełniając naszą ankietę zgłoszeniową, w drugim pytaniu zaznaczając odpowiedź “komenda szczepu”. To przekieruje Cię do sekcji dedykowanej właśnie Tobie i Twojej komendzie. Odpowiedz rzetelnie i zgodnie z prawdą na wszystkie pytania, nawet jeśli coś nie do końca działa w Twoim środowisku - na Kąpieli będziemy wspólnie pracować nad tym, by Twój szczep działał coraz lepiej i skuteczniej! Przed wypełnianiem zgłoszenia przeczytaj regulamin….

Jeśli poza przewodzeniem pracy szczepu prowadzisz też drużynę, namawiamy - przyjedź na Kąpiel tworząc patrol kadry drużyny! Dla nas stwierdzenie, że drużynowy jest najważniejszą funkcją nie jest tylko pustymi słowami. Wierzymy, że to program drużyny i gromady jest najistotniejszy, bo to on bezpośrednio oddziałuje na zuchy, harcerzy i wędrowników, dlatego program szczepu i hufca powinien wspierać działania podstawowych jednostek. 

Podsumowując…
Jeśli prowadzisz szczep zaproś swoją komendę i spotkajmy się na Kąpieli! My już nie możemy się doczekać, by Was poznać!

image151.jpg
bottom of page