top of page

Z błękitnym niebem!

Biwak Puszczański “Z błękitnym niebem!”

11-13 maja 2018r.

Bolimów

 

Taki biwak* powinien zdarzać się często każdej drużynie! Napełniony prostotą i naturalnością wygodnego leśnego bytowania. Nauka planowania miejsca biwakowego oraz obozowiska drużyny, budowa miejsc zastępów, stworzenie wspólnej przestrzeni drużyny. Wszystko podsumowane podczas długich wieczornych rozmów przy ogniu. Wszystko wzmacniała siła wzajemności oddziaływań biwakowej drużyny, którą tworzyli instruktorzy z całej Polski i z dwóch organizacji harcerskich.


 

Z listów po biwaku:

I po warsztatach... Było świetnie. Atmosfera jaką udało się stworzyć, otwartość i chęć uczenia się uczestników, przyjaźń kadry, niezłe miejsce bogate w materiały i odpowiednio malownicze... Wszystko to sprawiło że "Pod Błękitnym Niebem" były dokładnie właśnie takie. Wielkie dzięki wszystkim. I za "Nocne instruktorów rozmowy" szczególnie też. (hm. Janusz Sikorski HR, ZHP)


 

Dziękuję Wam bardzo jeszcze raz za cudowny biwak! Wspaniały czas - wspólnota Leśnych Ludzi, zjednoczona wokół Ognia... Oddycham tym i czekam na więcej! (Piotr Pojnar HR, ZHR)

 

Sam biwak jak najbardziej na plus, choć oczywiście jak zawsze - nie chciało się odjeżdżać, przydałby się jeszcze jeden czy dwa dni żeby nie musieć się spieszyć czy rezygnować z niektórych rzeczy. (pwd. Jakub Grębowicz HO, ZHP)

 

*Biwak (franc. bivouac) to wojskowy termin oznaczający nocleg pod gołym niebem. Dziś nazywa się tak każdy sposób nocowania w warunkach polowych. Elsner

DSC_3787
DSC_3705
DSC_3748
DSC_3777
DSC_3680
DSC_3637
DSC_3589
DSC_3548
DSC_3629
bottom of page