top of page
  • Zdjęcie autoraMargarett A

Między ciszą a nadzieją. 28 kwietniaW dobie pandemii ważna jest kreatywność. Taka jaką mają wszystkie dzieci. Dziś myślę o tym z wdzięcznością zaczynając nowy dzień.

Warto czasem spojrzeć na świat oczami dziecka. Bo właśnie wyobraźnia mojego najmłodszego dziecka wczoraj "zrobiła mi dzień".

Posprzątałam na poddaszu, gdzie organizuję "Szkołę na strychu". Rano wstałam, krzątałam się po kuchni, szykując śniadanie i spisując wieści od belfrów z dziennika elektronicznego. Moja najmłodsza córka zniknęła gdzieś na jakieś pół godzinki. Po śniadaniu weszłam na strych, gdzie miałam włączyć synowi komputer do lekcji on line. I zobaczyłam ... armagedon. (fotki obejrzyjcie w komentarzach). STOS pluszaków, koców, pudełek, no wszystkiego... zagracał wejście i niczym barykada nie pozwalał mi przejść do biurek. - Zosia, na litość boską, coś ty tam narobiła? - zapytałam dywersantkę. - Najazd pluszaków, bo ja dziś się nie uczę!!! - dobiegło mnie stanowcze słowo dnia. Mrucząc pod nosem starosłowiańskie zaklęcia przeciwpluszakowe, zaczęłam sprzątać ten bałagan, żeby przejść do biurek i uruchomić stanowisko edukacyjne. Bałagan - bo tak ja to widziałam. I kiedy odgarnęłam pierwszą pryzmę miśków, pand, fok i tygrysków, odkryłam coś. Zabawki były poukładane w grupach. A między nimi były karteczki z napisami: matematyka, balet, logo retmika (zapis oryg.), ruwnowaga(zapis oryg.), gitara, kun kfu (zapis oryg.), polski, karate, plastyka. A na koniu bujanym : jazda (I dwóch jeźdźców- pies i miś). Nadepnęłam z wrażenia na stertę piesków skupioną wokół karteluszka "muzyka" i coś zaczęło szczekać i śpiewać. Po angielsku.... No genialne - pomyślałam - A ja sądziłam, że to bałagan. Przecież to szkoła! Śmiałam się głośno tego ranka. I dziś chcę podzielić się tym obrazem z Wami. Spójrzcie na świat oczami dziecka. Wtedy w stercie pluszaków ujrzycie szkołę na strychu. Gdzie oprócz matmy i polskiego ćwiczy się sztuki walki i grę na gitarze i muzykę z psem szczekającym po angielsku. A w bałaganie spraw dookoła, może też jakąś lekcję? W sumie dobra to lekcja. Otworzyła mi oczy. Dobrego dnia. Jola https://youtu.be/fJKRESz8ZhE "Fantazja" Fasolki


14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page